Fixtures & Results

Roos fixtures this weekend on 16th and 17th September 2017 at Frye Park

Fixtures, locations and times below (all times are subject to change – check on the Football West website – links below:

Frye Park – Saturday 16th September 2017

U18 State League Division 2 – Frye Park
11:00am – Kelmscott Roos SC v Morley-Windmills SC

Reserves State League Division 2 – Frye Park
1:00pm – Kelmscott Roos SC v Morley-Windmills SC

First Team State League Division 2 – Frye Park
3:00pm – Kelmscott Roos SC v Morley-Windmills SC


Frye Park – Sunday 17th September 2017

Masters South Division 3 – Frye Park
1:00pm – Kelmscott Roos SC v Perth Royals

Metro South Division 4 – Frye Park
3:00pm – Kelmscott Roos SC v Perth Saints SC

For all Junior Kelmscott Roos fixtures and results:
http://footballwest.com.au/play/junior-football/

For all State League and Senior Kelmscott Roos fixtures and results:
http://footballwest.com.au/play/senior-football/

Fixtures, Ladders & Results ALDI MiniRoos U12-U18 Smarter than Smoking Junior Fixtures & Results U13-U17 Smarter than Smoking Junior Girls Fixtures & Results Junior Cup Fixtures & Results Equal Footingball Division Juniors Resources & Documents 2017 DRAFT Junior Competitions Calendar Junior…Read mor…
FOOTBALLWEST.COM.AU

 


The State League Division 2 Fixture List 2017 – all fixtures, dates and times are subject to change:

First Team at 3:00pm – unless otherwise stated
Reserve Team at 1:00pm – unless otherwise stated
Under 18’s at 11:00am – unless otherwise stated

Saturday 8th April – Swan Italian Club, Francis Street, Middle Swan
Swan United FC v Kelmscott Roos SC – First Team – Swan 4, Roos 3; Reserves – Swan 3, Roos 2; U18’s – Swan 1, Roos 7

Saturday 15th April – BYE

Saturday 22nd April – Gumblossom Park, Cnr Tapping & Quinns Road, Quinns Rock
Quinns FC v Kelmscott Roos SC – First Team – Quinns 1, Roos 2; Reserves – Quinns 3, Roos 0; U18’s – Quinns 4, Roos 2                                                                                  

Saturday 29th April – Frye Park, Clifton Street, Kelmscott
Kelmscott Roos SC v Balga SC – First Team – Roos 3, Balga 2; Reserves – Roos 1, Balga 1; U18’s – Roos 7, Balga 0

Saturday 6th May – Kingsway Sporting Complex 2, Hepburn Avenue, Madeley
Wanneroo v Kelmscott Roos SC
• U18’s 2:00PM, Reserves 4:00pm, First Team 6:00pm – First Team – Wanneroo 3, Roos 2; Reserves – Wanneroo 4, Roos 1; U18’s – Wanneroo 4, Roos 3

Saturday 13th May – Frye Park, Clifton Street, Kelmscott
Kelmscott Roos SC v Melville City FC – First Team – Roos 1, Melville 0; Reserves – Roos 1, Melville 6; U18’s – Roos 1, Melville 3

Saturday 27th May – Edinburgh Oval, Curtin University, Kent Street, Bentley
Curtin University FC v Kelmscott Roos SC – First Team – Curtin 1, Roos 3; Reserves – Curtin 2, Roos 0; U18’s – Curtin 1, Roos 2

Saturday 3rd June – Frye Park, Clifton Street, Kelmscott
Kelmscott Roos SC v Shamrock Rovers FC – First Team – Roos 6, Shamrock 2; Reserves – 8, Shamrock 0; U18’s – Roos 6, Shamrock 0

Saturday 10th June – Croatian Sporting Complex, 18 Wishart Street, Gwelup
Gwelup Croatia SC v Kelmscott Roos SC – First Team – Gwelup 10, Roos 1; Reserves – Gwelup 6, Roos 1; U18’s – Gwelup 1, Roos 2

Saturday 17th June – Frye Park, Clifton Street, Kelmscott
Kelmscott Roos SC v Olympic Kingsway SC – First Team – Roos 4, Olympic 3; Reserves – Roos 1, Olympic 5; U18’s – Roos 2, Olympic 1

Saturday 24th June – Wotton Reserve, Cnr Broun & Embleton Avenue, Embleton
Morley-Windmills SC v Kelmscott Roos SC – First Team – Morley 6, Roos 2; Reserves – Morley 1, Roos 1; U18’s – Morley 1, Roos 1

Saturday 1st July – Frye Park, Clifton Street, Kelmscott
Kelmscott Roos SC v Swan United FC – First Team – Roos v Swan POSTPONED; Reserves – Roos 2, Swan 1; U18’s – Roos 7, Swan 2

Saturday 8th July – BYE

Saturday 15th July – Frye Park, Clifton Street, Kelmscott
Kelmscott Roos SC v Quinns FC – First Team – Roos 4, Quinns 2; Reserves Roos 1 , Quinns 5; U18’s – Roos 0, Quinns 3

Saturday 22nd July – Frye Park, Clifton Street, Kelmscott
Kelmscott Roos SC v Swan United FC – First Team – Roos v Swan POSTPONED

Saturday 29th July – Princess Road Reserve, Princess Road, Balga
Balga SC v Kelmscott Roos SC – First Team – Balga 3, Roos 1; Reserves – Balga 3, Roos 2; U18’s – Balga 5, Roos 0

Saturday 5th August – Frye Park, Clifton Street, Kelmscott
Kelmscott Roos SC v Wanneroo City SC – First Team – Roos 4, Wanneroo 2; Reserves – Roos 1 , Wanneroo 5; U18’s – Roos 0, Wanneroo 3

Saturday 12th August – John Connell Reserve, Dimond Court, Leeming
Melville City FC v Kelmscott Roos SC – First Team – Melville 5, Roos 1; Reserves – Melville 1, Roos 2; U18’s – Melville 0, Roos 0

Saturday 19th August – Frye Park, Clifton Street, Kelmscott
Kelmscott Roos SC v Curtin University FC  First Team – Roos 0, Curtin 0; Reserves – Roos 1, Curtin 0; U18’s – Roos 7, Curtin 2

Wednesday 23rd August – Hartfield Park, Forrestfield
Kelmscott Roos SC v Swan United FC – First Team – Roos 4, Swan 1

Saturday 26th August – Harold Rossiter Reserve, Cnr Kent Street & Etwell Street, Victoria Park
Shamrock Rovers FC v Kelmscott Roos SC – First Team – Shamrock 0, Roos 2; Reserves – Shamrock 2, Roos 8; U18’s – Shamrock 3, Roos 6

Saturday 2nd September – Frye Park, Clifton Street, Kelmscott
Kelmscott Roos SC v Gwelup Croatia SC – First Team – Roos 0, Gwelup 4; Reserves – Roos 1, Gwelup 6; U18’s – Roos 1, Gwelup 6

Saturday 9th September – Kingsway Reserve, Bellerive Boulevarde, Madeley
Olympic Kingsway SC v Kelmscott Roos SC – First Team – Olympic 2, Roos 1; Reserves – Olympic 6, Roos 0; U18’s – Olympic 2, Roos 4

Saturday 16th September – Frye Park, Clifton Street, Kelmscott
Kelmscott Roos SC v Morley-Windmills SC – First Team – Roos 2, Morley 1; Reserves – Roos 5, Morley 2; U18’s – Roos 3, Morley 0